OGŁOSZENIA PARAFIALNE
4. CZERWIEC 2023
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 – nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, połączone ze zmianami tajemnic różańcowych. Wcześniej możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.
 3. Zapraszamy codziennie wieczorem do udziału w nabożeństwach czerwcowych.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W naszej parafii Msze św. o godz. 8.0010.00 16.00.  Po Mszy św. o godz. 10.00 – PROCESJA ulicami miasta, która rozpocznie się w naszym kościele, a zakończy w kościele św. Wawrzyńca (zakończenie bez Mszy św.).  Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w procesji; także dzieci – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Prosimy o pomoc w przygotowaniu dwóch ołtarzy – jednego pod kierunkiem Domowego Kościoła i drugiego pod kierunkiem Akcji Katolickiej. Również ważne przypomnienie, aby nie ograniczać świętowania Bożego Ciała tylko do udziału w samej procesji, zaniedbując jednocześnie uczestnictwo w Mszy św.
 5. Procesje eucharystyczne będą także odprawiane przez całą oktawę Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę procesją rozpoczniemy udział we Mszy św. o godz. 11.30. Będzie to Msza św. w intencji rejonów VII i VIII.
 6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje. W naszym kościele taką ofiarę będzie można złożyć do skarbony pod chórem, oznaczonej odpowiednim napisem.
 7. Zapraszamy na spotkania w tym tygodniu, po wieczornym nabożeństwie:
  –  we WTOREK – ministrantów i lektorów;        
  –  także we WTOREK – Akcję Katolicką.